» منهای دیجیتال » مطالعات سامسونگ Health درباره تغییرات خواب پس از کرونا
مطالعات سامسونگ Health
منهای دیجیتال

مطالعات سامسونگ Health درباره تغییرات خواب پس از کرونا

دی 11, 1401 0037

همه گیری کووید-19 به یک مشکل بهداشتی جهانی تبدیل شد که زندگی میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داد. تاثیرات این بیماری همه‌گیر نه تنها بر جنبه‌های جسمی و پزشکی، بلکه بر مسائل روانی از جمله اختلالات اضطرابی، افسردگی، مشکلات خواب و غیره بود. اختلالات خواب معمولاً در طول همه گیری جدید کرونا یا در مرحله حاد عفونت COVID-19 یا پس از بهبودی گزارش شده است. این مشکلات خواب ممکن است بار شدیدی بر زندگی بیماران بهبود یافته داشته باشد. 

این مطالعه با هدف وضعیت خواب در دوره پس از کرونا و تاثیر آن بر کیفیت زندگی بیماران انجام شد. مشاهده‌ای مقطعی با استفاده از شاخص شدت بی‌خوابی و شاخص کیفیت خواب پیتسبورگ (PSQI)، مشکلات خواب 500 بیمار در دوره پس از بهبودی را بررسی کرد و ارتباط آنها با این دوره بحرانی و تأثیر آنها بر حوزه‌های مختلف کیفیت زندگی مورد ارزیابی قرار گرفت. 

مطالعات سامسونگ health  

مطالعات سامسونگ health نشان داده که از زمان شروع همه‌گیری COVID-19، مردم در سراسر جهان بیشتر از همیشه به سلامت و تندرستی خود اهمیت می‌دهند. در واقع پس از شروع ویروس کرونا، مردم تمرکز بیشتری بر فعالیت‌های ورزشی، تغذیه سالم و خواب کافی داشته‌اند. همانطور که می‌دانید سه عامل ذکر شده در سلامت یک فرد اهمیت زیادی دارند. 

یکی از مهم‌ترین عوامل برای سلامت افراد، میزان خواب کافی است. در واقع مردم پس از دوران کرونا آگاهی بیشتری در مورد میزان خواب کافی و خوب بدست آوردند. خواب در واقع یک استراحت عالی برای ذهن و بدن بوده و خواب خوب شبانه، سلامت جسمی و شناختی را تقویت می‌کند و به افراد کمک می‌کند تا کارهایی را که نیاز به تمرکز طولانی مدت دارند، بهتر انجام دهند. برای مثال، استراحت خوب می‌تواند به افراد کمک کند تا با بهره‌وری بیشتر کار کنند، ایمن‌تر رانندگی کنند و شفاف‌تر فکر کنند.

با توجه به تاثیری که این بیماری همه گیر کرونا بر عادات روزانه ما داشت، ارزش این را دارد که بررسی کنیم که چگونه خواب ما ممکن است در سلامت و زندگی روزمره ما تغییر ایجاد کند. در واقع سامسونگ تحقیقاتی در این زمینه انجام داده و نتیجه مطالعات سامسونگ health  درباره تغییرات خواب پس از کرونا را منتشر کرده است. بیایید نگاهی دقیق‌تر به نحوه تغییر مدت زمان و کارایی خواب در سراسر جهان از زمان شروع همه‌گیری از طریق الگوهای خواب کاربران جهانی سلامت سامسونگ بیندازیم. این اطلاعات که در ادامه در اختیارتان قرار می‌دهیم از بررسی و تجزیه و تحلیل اپلیکیشن Samsung Health بدست آمده است.

تغییرات خواب پس از کرونا

در همین ابتدا باید بگوییم که خواب کافی و مناسب، محدوده‌ی زمانی خاصی دارد و خواب طولانی و زیاد باعث کیفیت بهتر عملکرد شما نخواهد بود و به معنای کیفیت خواب نیست. طبق اطلاعات منتشر شده ظاهراً همه گیری ویروس کرونا باعث شد تا مردم در سراسر جهان طولانی‌تر بخوابند و در واقع به نظر می‌رسد که هیچ ارتباطی بین مدت زمان خواب و کیفیت خواب وجود ندارد. زیرا پس از کرونا مردم ساعات بیشتری در خواب هستند اما عملاً کیفیت پایین خواب عمیق را تجربه می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین عوامل برای سلامت افراد، میزان خواب کافی است. در واقع مردم پس از دوران کرونا آگاهی بیشتری در مورد میزان خواب کافی و خوب بدست آوردند. خواب در واقع یک استراحت عالی برای ذهن و بدن بوده و خواب خوب شبانه، سلامت جسمی و شناختی را تقویت می‌کند و به افراد کمک می‌کند تا کارهایی را که نیاز به تمرکز طولانی مدت دارند، بهتر انجام دهند. برای مثال، استراحت خوب می‌تواند به افراد کمک کند تا با بهره‌وری بیشتر کار کنند، ایمن‌تر رانندگی کنند و شفاف‌تر فکر کنند.

سن عامل دیگری است که بینش جالبی را در این تحقیقات ارائه می‌دهد. در حالی که همه گروه‌های سنی طولانی‌تر از قبل می‌خوابیدند اما با افزایش سن، کیفیت خواب کاهش می‌یابد. در این میان گروه سنی بین ۲۰ تا ۳۹ سال بهترین کیفیت خواب را تجربه می‌کنند و این گروه سنی تنها گروهی بود که هم بهترین مدت زمان و هم بهترین کیفیت خواب را داشت.

چگونه کرونا روند خواب انسان را تغییر داد؟

تحقیقاتی در 16 کشور که در آن، افراد بیشترین استفاده را از Samsung Health دارند انجام شد تا روند عادات خواب در هر منطقه تحلیل و بررسی شود. در حالی که هر 16 کشور شاهد افزایش مدت زمان خواب بودند و مردم به طور متوسط ​​دیرتر از قبل از خواب بیدار می‌شدند، اما کیفیت خوابشان بسیار پایین بوده است. در ادامه به جزییاتی در این زمینه می‌پردازیم.

  • در فرانسه مردم خواب طولانی دارند اما کیفیت و بازدهی کمتری را تجربه می‌کنند.
  • مردم کره‌ای نیز طولانی‌تر از همیشه می‌خوابند اما کیفیت خوابشان همچنان پایین‌ترین کیفیت در میانگین جهانی است.
  • ایالات متحده بیشترین کاهش کیفیت خواب را در بین تمام مناطق داشته است.
  • آرژانتین بیشترین کیفیت خواب را در دوران کرونا تجربه کرده است.
  • اندونزی کمترین افزایش را در زمان خواب تجربه کرده و میزان خواب مردم به طور میانگین فقط ۱۱ دقیقه افزایش یافته است.
  • در مکزیک نیز زمان بیدار شدن مردم حدود ۱۷ دقیقه تاخیر داشته است.

چگونه می‌توانید کیفیت خواب خود را بهبود بخشید

اغلب گفته می‌شود که خواب سالم برای بزرگسالان به طور متوسط ​​۸ ساعت در شب است. با این حال، همانطور که نتایج نشان می‌دهد، کیفیت خواب نیز ممکن است عامل مهمی باشد که باید در نظر گرفته شود. ردیابی خواب یکی از راه‌هایی است که می‌توانیم الگوهای خواب خود را بهتر درک کنیم تا مطمئن شویم که خواب شبانه بهتری داریم. 

برای اینکه خواب خود را بهتر مدیریت کنید، به این نکات برای استفاده از Galaxy Watch series3 نگاهی بیندازید و برخی از آنها را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که خواب هر شب تا حد ممکن آرامش‌بخش و مفید است. 

چگونه می‌توانید کیفیت خواب خود را بهبود بخشید

الگوهای خواب خود را ردیابی کنید: Sleep Score اطلاعات دقیقی را در مورد زمان ورود به خواب عمیق، خواب REM و نحوه تغییر زمان خواب و بیداری در اختیار شما قرار می‌دهد.

کیفیت خواب خود را بهتر درک کنید: با نظارت بر اکسیژن خون و تشخیص خروپف، می‌توانید در مورد الگوهای خواب خود و همچنین سلامت کلی خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

یک برنامه تمرین خواب را امتحان کنید: با Sleep Coaching، یک برنامه راهنمای خواب مناسب بر اساس عادات واقعی خود دریافت کنید.

یک محیط خواب ایده‌آل را برای خواب در نظر بگیرید: با توجه به اینکه محل خواب شما بسیار مهم است، برای اطمینان از اینکه محیط برای استراحت ایده‌آل است، یک تنظیم خودکار روی کنترل‌های دما و نور در خانه خود اضافه کنید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

لاله فلاح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت