» سرگرمی » 8 راه‌ تشخیص کابل شارژ اصلی سامسونگ
کابل شارژ اصلی سامسونگ
سرگرمی

8 راه‌ تشخیص کابل شارژ اصلی سامسونگ

تیر 11, 1401 زمان مطالعه: 12 دقیقه 10135

راه‌های تشخیص کابل شارژ اصلی سامسونگ

 کابل شارژ اصلی سامسونگ| حتما شما هم تا به حال یکی از سری‌های گوشی سامسونگ را داشته‌اید. از مهم‌ترین لوازم جانبی این گوشی‌های موبایل، شارژرها هستند. بدون شارژر شما قادر نخواهید بود از گوشی استفاده کنید. یکی از دغدغه‌های افراد خراب شدن کابل شارژر اصلی سامسونگ و جایگزین کردن آن است. روش‌هایی هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید کابل شارژر اصلی را از تقلبی تشخیص دهید. ممکن است بارها شارژر خریده باشید و پس از مدت کوتاهی از کار افتاده باشد! آن زمان این روش‌ها را نمی‌دانستید. در این مطلب سعی داریم نحوه تشخیص کابل اصلی شارژر سامسونگ را به شما آموزش دهیم. با ما در این مقاله از دیجی جانبی همراه باشید.

نحوۀ تشخیص کابل شارژ اصلی سامسونگ

گوشی‌های تلفن همراه این روزها جزء پرمصرف‌ترین لوازم الکترونیکی میان مردم هستند و نقش مهم آن‌ها را در تغییر زندگی افراد نمی‌توان نادیده گرفت. برندهای مختلفی در حال رقابت بر سر این گوشی‌های هوشمند هستند که یکی از مهم‌ترین و درجه یک‌ترین آن‌ها برند سامسونگ است. گوشی‌های سامسونگ سال‌هاست که در بین افراد حضور داشته و توانسته رضایت بسیاری از آن‌ها را به دست آورد. به همین دلیل است که این گوشی‌ها در بازار بسیار زیاد هستند.
در میان کالاهای الکترونیک، اقلام تقلبی بسیار زیاد دیده می‌شود. این اقلام در لوازم جانبی انواع گوشی‌ها بیشتر و بیشتر شده است. به همین دلیل اگر قصد دارید، کابل شارژر جدیدی خریداری کنید، باید از اصلی بودن آن مطمئن شوید. چرا که کابل‌های تقلبی یا به اصطلاح فیک خیلی زود خراب شده و حتی به باتری گوشی شما نیز آسیب زده و عمر آن را کوتاه خواهد کرد.

بسیاری از شارژرهای تقلبی که در بازار وجود دارد، دارای تفاوت‌هایی جزئی هستند که اگر شما با دید باز به این تفاوت‌ها نگاه نکنید، متوجه تقلبی بودن جنس نخواهید شد. در ادامه روش‌های تشخیص کابل اصلی سامسونگ از کابل‌های تقلبی موجود در بازار را به شما آموزش خواهیم داد.

توجه به کیفیت ساخت می‌تواند شما را یاری دهد

یکی از مهم‌ترین نکات برای خرید کابل شارژ اصلی سامسونگ، کیفیت ساخت کابل است. شرکت سامسونگ با این همه سابقه درخشان در خصوص تولید لوازم الکترونیکی به باکیفیت بودن محصولاتش معروف است. زمانی که شارژر را به دست می‌گیرید، اگر به کیفیت و دوام آن نگاه کنید شاید در وهله اول متوجه تقلبی بودن آن بشوید. شارژرهای تقلبی را از پلاستیک‌های نامرغوب و ارزان قیمت می‌سازند و اگر آن را به دقت بررسی کنید بیرون زدگی‌هایی را در آن احساس خواهید کرد.

کانکتورهای USB را حتماً بررسی کنید

برای تشخیص دادن کابل اصلی شارژر سامسونگ باید کانکتورهای ورودی آن را به دقت بررسی کنید. در شارژرهای اصلی، سه عدد دندانه بسیار ریز و مربعی شکل زیر پوسته کانکتور وجود دارد که یکی از آن‌ها از سایر دندانه‌ها ریزتر است، اما اگر شارژر کپی باشد، دندانه کوچک در آن دیده نخواهد شد. همچنین کانکتورها بسیار نافرم و کج هستند.

کانکتورهای usb سامسونگ

سایز رابط USB نشان‌دهنده اصل بودن یا فیک بودن شارژر

یکی دیگر از مواردی که می‌توان در کابل شارژ اصلی سامسونگ مورد بررسی قرار داد، اندازه رابط یو اس بی در کابل‌های سامسونگ است. سایز رابط شارژر اصلی میکرو بوده و طول کمتری دارد. در واقع این رابط به بدنه بسیار نزدیک است، اما اگر رابط یک شارژر فیک را بررسی کنید، رابط USB بلند بوده و تا بدنه فاصله زیادی دارد. علاوه بر بلند بودن اندازه کانکتور بعضی از شارژرهای فیک کانکتورهای کجی دارند و با یک نگاه می‌توان کج بودن آن را تشخیص داد.

نماد USB را بررسی کنید

از طریق وجود نماد یو اس بی نیز می‌توانید اصلی بودن کابل شارژر را تشخیص دهید. زمانی که کانکتور کابل را مشاهده می‌کنید، یک نماد لیزری رنگ روشن روی آن به چشم می‌خورد، در حالی که در نمونه‌های تقلبی این نماد را با رنگ تیره مشخص کرده‌اند.

به استانداردهای کابل توجه داشته باشید

کابل‌های شارژر اصلی سامسونگ دارای استانداردهای مشخصی هستند، بعضی از کابل‌ها از حد نرمال بزرگ‌تر بوده و کابل ورودی را نمی‌توان به راحتی به دستگاه متصل نمود.

قیمت شارژر یکی دیگر از روش‌های تشخیص شارژر اصل

پس از آنکه موارد بالا را در تشخیص اصلی بودن کابل شارژر بررسی کردید، در نهایت قیمت آن نشان‌دهنده اصلی بودن یا کپی بودن آن است. طبیعتاً شارژرهای اصلی کیفیت بالاتری داشته و در نتیجه قیمت بالاتری هم دارند. البته در نظر داشته باشید، بعضی از فروشنده‌ها ممکن است شارژر کپی را با قیمت شارژر اصلی به شما بدهند. بنابراین باید بر تشخیص اصلی بودن آن موارد بالا را در نظر بگیرید.

به نوشته روی کابل شارژر دقت کنید

روی کابل شارژ اصلی سامسونگ یک علامتی وجود دارد که کیفیت این آرم می‌تواند بی کیفیت بودن شارژر را نشان دهد. اگر این علامت باکیفیت نبود، یا تمیز و زیادی پررنگ بود می‌توانید تشخیص دهید که این کابل یک کابل تقلبی است.

شارژرهای اصلی با فرورفتگی در بخش USB

روی کابل شارژ اصلی سامسونگ یک فرورفتگی وجود دارد که اگر این فرورفتگی را مشاهده نکنید، حتماً این کابل کپی است.

samsung charger

چک کردن نرم افزار آمپر

برای تشخیص کابل شارژ اصلی سامسونگ، شارژر را به گوشی وصل کنید و نرم افزار آمپر را باز کنید. میزان جریان عبوری از کابل باید بین دو هزار تا سه هزار میلی آمپر باشد. هر چقدر درصد باتری گوشی بالاتر باشد، مقدار جریان عبوری نیز به طبع کمتر خواهد بود.

اگر کابلی که خریداری کرده‌اید اصلی نباشد، فست شارژ هم نیست و علامت شارژ سریع روی گوشی شما نمایان نخواهد شد . حتی ممکن است گوشی شما دیرتر از حالت معمول شارژ شود. همچنین کابل‌های فیک برای اتصال به رایانه دارای سرعت انتقال بسیار پایین‌تری هستند و شما در زمان اتصال به کامپیوتر دچار مشکل خواهید شد.

اهمیت استفاده کردن از شارژرهای اصلی

همانطور که گفته شد شارژرهای فیک می‌توانند به گوشی شما آسیب بزنند و حتی در مواردی به علت وجود نوسانات برق موجب آتش سوزی خواهد شد. بنابراین در هنگام خرید شارژرهای سامسونگ به مواردی که در این متن گفته شد توجه نمایید. بنابراین دلیل استفاده از شارژرهای اصلی را می‌توان به صورت فهرست‌وار بدین صورت بیان کرد:

  • آسیب به باتری گوشی
  • خالی شدن باتری در مدت کوتاه
  • کند بودن زمان شارژ
  • گرم شدن کابل‌ها و احتمال آتش سوزی
  • چفت نشدن کابل تقلبی به درون آداپتور یا حتی به خود گوشی
  • عدم همگام سازی گوشی هوشمند با رایانه یا سایر دستگاه‌های الکترونیکی

جمع بندی کابل شارژ اصلی سامسونگ

همانطور که در این مطلب مطالعه نمودید، خرید کابل اصلی شارژرهای سامسونگ برای سلامت گوشی همراه شما الزامی است. با بررسی کردن و در نظر گرفتن نکاتی که گفته شد می‌توانید به راحتی کابل اصلی شارژر سامسونگ را خریداری کنید و به مدت طولانی از آن استفاده نمایید. چرا که محصولات سامسونگ جزء باکیفیت‌ترین محصولات در سرتاسر دنیا هستند. در دیجی جانبی بهترین محصولات با کیفیت اصلی موچود است. منتظر شما هستیم.

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 5.00
farnaz730

farnaz730

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت