» تِک‌نیوز » احتمال استفاده از دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی S23 اولترا
200 مگاپیکسلی در گلکسی S23
تِک‌نیوز

احتمال استفاده از دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی S23 اولترا

تیر 12, 1401 10158

سلام به دوستان و همراهان همیشگی دیجی جانبی. کسایی که طرفدار سامسونگ باشن احتمالا تا الان شنیدن که پرچمدار آینده این برند قراره گلکسی S23 اولترا باشه. این گوشی که در سال 2023 وارد بازار می‌شه؛ ویژگی‌های جدید بسیار زیادی داره. اما یکی از بهترین ویژگی‌هاش که این روزا خیلی حرفش هست، دوربین 200 مگاپیکسلی این گوشیه. اگر شما هم آوازه این دوربین و سنسورهای نسل جدید سامسونگ رو شنیدید؛ در ادامه همراه دیجی جانبی باشید تا ببینیم دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی S23 چی هست. پس حالا بزنید بریم.

استفاده از دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی S23

به گفته Ice Universe در جدیدترین سری گلکسی S یعنی گلکسی S23 اولترا، سامسونگ قصد دارد تا از یک دوربین 200 مگاپیکسلی استفاده کند. استفاده از دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی S23 پیشرفت چشمگیری در دوربین‌های به‌کاررفته در گوشی‌های سامسونگ محسوب می‌شود.

. دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی S23 به کاربران اجازه ثبت ویدیو با کیفیت 4k و 8k با زاویه دید عریض‌تری را می‌دهد. امروز ما در این مطلب به بررسی سنسور به‌کاررفته در دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی S23 و مقایسه آن با سایر دوربین‌های سامسونگ خواهیم پرداخت. برای آشنای بیشتر با این دوربین به‌کاررفته در پرچمدار سال 2023 سامسونگ، در ادامه مطلب همراه دیجی جانبی باشید.

انقلابی در دوربین‌های به‌کاررفته در گوشی‌های سامسونگ

کیفیت دوربین‌های به‌کاررفته در گوشی‌های سامسونگ، با ورود گوشی گلکسی S20 تا حد زیادی پیشرفت داشت. دوربین‌های به‌کاررفته در پرچمدارهای قبلی سامسونگ یعنی گوشی‌های گلکسی S20 اولترا، S21 اولترا و S22 اولترا دارای لنز 108 مگاپیکسلی بودند. کیفیت این دوربین‌ها به خودی خود بسیار عالی بودند و باعث شدند تا سامسونگ در بازار رقابت گوشی‌های هوشمند، همچنان قدرتمند بماند. اکنون با انتشار خبر استفاده از دوربین 200 مگاپیکسلی در سامسونگ گلکسی S23 اولترا، کیفیت دوربین‌ گوشی‌های هوشمند سامسونگ از همیشه بهتر خواهد بود.

انقلابی در دوربین‌های به‌کاررفته در گوشی‌های سامسونگ

کیفیت دوربین‌های به‌کاررفته در گوشی‌های سامسونگ، با ورود گوشی گلکسی S20 تا حد زیادی پیشرفت داشت. دوربین‌های به‌کاررفته در پرچمدارهای قبلی سامسونگ یعنی گوشی‌های گلکسی S20 اولترا، S21 اولترا و S22 اولترا دارای لنز 108 مگاپیکسلی بودند. کیفیت این دوربین‌ها به خودی خود بسیار عالی بودند و باعث شدند تا سامسونگ در بازار رقابت گوشی‌های هوشمند، همچنان قدرتمند بماند. اکنون با انتشار خبر استفاده از دوربین 200 مگاپیکسلی در سامسونگ گلکسی S23 اولترا، کیفیت دوربین‌ گوشی‌های هوشمند سامسونگ از همیشه بهتر خواهد بود.

استفاده از ISOCELL HP2، سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی S23

پیش از این خبر استفاده از سنسور 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP2 در گلکسی S23 اولترا شایعه شده بود. این سنسور هنوز وارد بازار نشده است و به احتمال زیاد اولین معرفی آن در گلکسی S23 خواهد بود. پیش سامسونگ از این از نسخه‌های قبلی این سنسور یعنی ISOCELL HP1 و ISOCELL HP3 را در دوربین‌های خود استفاده کرده بود. اندازه این سنسور بزرگ‌تر از سنسورهای قبلی است و عملکرد بهتری نیز دارد. دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی S23، دارای سنسور۱/۱٫۳۳ اینچی، اندازه‌ پیکسل‌های ۰.۸ میکرومتر و گشودگی دیافراگم F/1.8 خواهد بود. یکی از قابلیت‌های جالب این دوربین  ثبت  تصاویر ۵۰ مگاپیکسلی با ترکیب ۴ پیکسل در ۱ پیکسل و تصاویر ۱۲.۵ مگاپیکسلی ۱۶ در ۱ است.

دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی S23

استفاده از دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی S23 وضوح چندان بهتری را ارائه نمی‌دهد

دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی S23 دارای سنسور چندان بزرگی نیست. اندازه این سنسورها حتی از دوربین 48 مگاپیکسلی آیفون نیز کم‌تر خواهد بود. به گفته Ice Universe این سنسور حتی از سنسورهای دیگر پرچمداران سامسونگ نیز کوچک‌تر خواهد بود. بالا بودن پیکسل‌های دوربین تاثیر چندانی در کیفیت آن نخواهد گذاشت. برای بهبود کیفیت دوربین باید سنسور آن بزرگ‌تر شود.

 به همین دلیل است که طی سال‌های گذشته، تغییرات چندانی در دوربین گوشی‌های هوشمند سامسونگ مشاهده نمی‌کنیم. اما بالارفتن مگاپیکسل دوربین‌ها، امکانات بسیاری را در اختیار افراد قرار می‌دهد. همین موضوع باعث می‌شود تا دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی S23 برای کسانی که به عکاسی حرفه‌ای علاقه دارند جذاب‌تر شود.

لازم به ذکر است که تمامی برندهای گوشی‌های هوشمند، در ساخت دوربین‌های خود محدودیت‌هایی دارند. آن‌ها نمی‌توانند از سنسورهای بسیار بزرگ در گوشی هوشمند استفاده کنند. اما استفاده از تکنولوژی ترکیب پیکسلی به این برندها اجازه  می‌دهد تا کیفیت خروجی تصاویر بهتری داشته باشند. به طور مثال این تکنولوژی در گلکسی S22 توانایی ترکیب 9 به 1 بود که دوربین توان خروجی‌های 12 مگاپیکسلی داشته باشد.

دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی S23 مختص به سامسونگ نیست

گلکسی S23 اولترا تنها عضو خانواده سامسونگ است که از این دوربین 200 مگاپیکسلی استفاده می‌کند. اما لازم به ذکر است که این دوربین و این تکنولوژی تنها مخصوص برند سامسونگ نیست. موتورولا برای اولین بار، این دوربین را به جهان معرفی کرد. به زودی این تکنولوژی در اختیار برند شیائومی نیز قرار خواهد گرفت. اکنون از دوربین 200 مگاپیکسلی تنها در گوشی‌های پرچمدار هر برند استفاده می‌شود. اما به زودی استفاده از این دوربین گسترش خواهد یافت و شاهد به‌کارگیری آن در سایر گوشی‌های هوشمند نیز خواهیم بود.

شباهت دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی S23 با گلکسی S22

دوربین پریسکوپی استفاده شده در گوشی‌های نسل قبلی در این نسل از گوشی‌های سامسونگ نیز حفظ خواهد شد. طراحی آن نیز به احتمال زیاد بسیار شبیه دوربین استفاده شده در S22 خواهد بود. به گفته اکثر منتقدین، سنسورهای به‌کاررفته در این دوربین‌ پیشرفت چندانی نخواهد داشت. اما مگاپیکسل آن افزایش یافته و امکانات بیشتری را برای عکاسی در اختیار کاربران قرار خواهد داد. البته تمامی این موضوعات پیش‌بینی‌هایی درباره دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی S23 است. ممکن است تا زمان معرفی رسمی این گوشی به بازار با تغییرات زیادی مواجه شویم.

شباهت دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی S23 با گلکسی S22

کیفیت کلی دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی S23

بیان این که کیفیت این دوربین نسبت به پرچمداران قبلی بهتر شده است یا نه کار سختی است. یکی از مواردی که در دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی پیشرفت کرده است، وضوح زوم آن است. به احتمال زیاد قابلیت بزرگ‌نمایی در این دوربین پیشرفت زیادی خواهد داشت. اما از طرفی دیگر احتمالا کیفیت فیلم‌برداری با دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی کاهش یافته باشد. چرا که کوچک شدن پیکسل‌ها باعث افزایش نویز هنگام فیلم‌برداری می‌شود. در کل به نظر می‌آید که بیشتر از بهبود کیفیت واقعی و بزرگ‌تر شدن سنسورها، سامسونگ به دنبال افزایش اعداد و ارقام بوده است.

کلام پایانی

تمامی اطلاعاتی که از دوربین 200 مگاپیکسلی در گلکسی در دست داریم، یک سری عدد و رقم و حدس و گمان است. بهتر است که برای قضاوت دوربین این پرچمدار نسل آینده سری S سامسونگ، منتظر معرفی رسمی آن باشیم. در اطلاعات کلی که درباره گلکسی S23 اولترا مشاهده کرده‌ایم؛ به نظر می‌رسد که این گوشی شباهت زیادی به گوشی‌های تلفن نسل قبلی داشته باشد. از سایر ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌کاررفته در گوشی سامسونگ گلکسی S23 می‌توان به حسگر اثر انگشت اولتراسونیکو، پردازنده اسنپدراگون ۸ نسل ۲ و رابط کاربری One UI 5 مبتنی بر اندروید ۱۳ اشاره کرد.

برای آشنایی بیشتر با این تکنولوژی‌ها و ویژگی‌ها و همچنین مقایسه محصولات متنوع سامسونگ، می‌توانید به وب‌سایت دیجی جانبی مراجعه کنید. ما در تیم دیجی جانبی، به بررسی کامل محصولات و تاریخچه برند سامسونگ پرداخته‌ایم. اگر شما نیز یکی از کاربران سامسونگ هستید، تجربیات خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. از این که تا پایان این بخش همراه ما بودید سپاس‌گزاریم.

به این نوشته امتیاز بدهید!

farnaz730

farnaz730

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت